Jadłospis

Posiłki gotuje dla nas firma „Gościniec”. Cena jednego dnia to 16,00 zł. Płacimy również za dowóz posiłków – 5,00 zł dziennie (bez względu na ilość zamawianych porcji). Jadłospis jest dekadowy, numery przy posiłkach to numery alergenów.

I tydzień PoniedziałekZupa mleczna z makaronem, cząstka jabłka.  (1 i 7)Zupa ogórkowa z ziemniakami, zabielana.  Gulasz z szynki wieprzowej, kasza gryczana, kapusta kiszona, kompot. (7 i 9)Bułka z masłem i dżemem, kakao, słupki marchewki. (1 i 7)
I tydzień WtorekPieczywo mieszane z masłem, wędlina (polędwica sopocka), papryka, kakao. (1 i 7)Zupa jarzynowa z ziemniakami, zabielana.   Naleśniki z serem, ze śmietaną, marchewka z jabłkiem, kompot. (1, 3, 7 i 9)Banan, chrupki kukurydziane, woda z cytryną i miodem.
I tydzień ŚrodaKasza manna na mleku,  sałatka owocowa. (1 i 7)Zupa z cieciorki. Kotlet mielony z łopatki wieprzowej, ziemniaki z wody, mizeria, kompot. (1, 3 i 7)Pieczywo wieloziarniste  z masłem, żółty ser, pomidor, herbata z mlekiem. (1 i 7)
I tydzień CzwartekRyż na mleku, cząstka jabłka. (7)
Zupa ziemniaczana.  Sos bolognese z mięsa wołowo – wieprzowego, z makaronem z żółtym serem, ogórek kiszony, kompot.  (7)Pieczywo z masłem, biały ser ze śmietaną i rzodkiewką, herbata z cytryną. (1 i 7)
I tydzień PiątekJajko na twardo, pieczywo z masłem, rzodkiewka, kakao. (3 i 7)Zupa buraczkowa z ziemniakami, zabielana.    Filet z ryby w panierce, ryż, brokuły na parze, kompot.  (1 i 7)Galaretka owocowa, ananas, jogurt naturalny. (7)
II tydzień PoniedziałekPłatki owsiane na mleku, banan  (1 i 7)Zupa rosół z makaronem.   Filet z kurczaka w panierce, ziemniaki z wody, surówka z białej kapusty, kompot.  (1 i 3)Bułka z masłem i z dżemem, herbata z mlekiem, słupki zielonego ogórka. (1 i 7)
II tydzień WtorekPieczywo ciemne z masłem, pasztet drobiowy, sałata, pomidor, kakao. (1 i 7)Zupa krupnik z ziemniakami, zabielana. Makaron z truskawkami, śmietaną i twarogiem, kompot. (1, 7 i 9)Ciasto drożdżowe, herbata owocowa, słupki marchewki.  (1 i 3)
II tydzień ŚrodaRacuchy z jabłkiem, papryka, mleko. (1, 3 i 7)Zupa kalafiorowa z ziemniakami, zabielana. Pulpeciki drobiowe w sosie pomidorowym, kasza jęczmienna drobna, surówka z kapusty pekińskiej, kompot. (1, 3, 7 i 9)Kasza manna na gęsto z sokiem malinowym, cząstka gruszki.  (1 i 7)
II tydzień CzwartekPasta jajeczna, rzodkiewka, pieczywo z masłem, kakao. (1, 3 i 7)Zupa kapuśniak z ziemniakami. Pierogi z mięsem, buraczki na ciepło, kompot. (1)Jogurt naturalny z płatkami kukurydzianymi, cząstka kiwi. (7)
II tydzień PiątekKasza na mleku, cząstka jabłka. (1 i 7)Zupa pomidorowa z ryżem, zabielana. Kotleciki rybne, ziemniaki z wody, marchewka z groszkiem, kompot. (3 i 7)Pieczywo z masłem, żółty ser, papryka, herbata z mlekiem. (1 i 7)

– zupy sporządzane są na wywarze drobiowo-warzywnym, zabielane mlekiem lub śmietaną;

– dopuszcza się drobne zmiany w jadłospisie.